Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

O vinařství

Vinařství Hřebačka bylo založeno roku 2001 ve městě Podivín. Tímto krokem jsme navázali na tradici našich předků, kteří se vinařením v minulosti dlouhé generace zabývali. Vše začalo výsadbou vlastního vinohradu ve městě Podivín. Náš vinohrad se nachází  za židovským kostelem - na trati Kopce. Zde jsme začali v malém sklípku tvořit náš sen o kvalitním víně. Ve vinici pěstujeme široký sortiment odrůd bílých i červených vín. Mezi pěstované odrůdy patří např. Müller Thurgau, Chardonnay, Muškát Moravský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Dornfelder, Cabernet Sauvignon, Merlot, Neronet a další. Standardně tyto hrozny dosahují při sběru cukernatosti od 19° do 25°NM. Kromě našich vinic využíváme pro výrobu vybraných, speciálně značených, vín i úzký okruh prověřených dodavatelů hroznů. Díky tomu jsme schopni zajímavě zpestřovat nabídku vín, které máme v nabídce.

To, že jsme rodinné, menší vinařství, nám dává možnost přistupovat ke každému vínu osobitě. Chceme, aby každé víno, každá šarže, každá láhev nesla náš rukopis a naši myšlenku. Není pro nás prioritní, aby byla vína zatříděna jako pozdní sběr, výběr z hroznů atd. Důležité pro nás je a bude, abyste si jeho vůni, chuť a celkový dojem po otevření láhve dlouho pamatovali a rádi se k našim vínům vraceli.

Technologii výroby vína vždy volíme tak, abychom nepoškodili odrůdovost vína a jeho charakteristické vlastnosti, vyplývající z podmínek našeho vinařského kraje. Každá odrůda je specifická, každý rok je jiný… Vždy se snažíme při výrobě vína vhodně kombinovat znalosti a zkušenosti našich předků s výrobními postupy, které nám nabízí dnešní moderní technologie.

Ing. Svatopluk Hřebačka 

"Našim cílem je nabídnout příznivcům kvalitních moravských vín
víno od menšího vinaře, ke kterému si vytvoří osobní vztah a ztotožní se
s jeho myšlenkou a filozofií výroby vína. Zakládáme si na poctivé práci,
která nás dovedla od malého „demižónku“ na začátku, až
po výrobu 8 tis. litrů kvalitního a chutného vína ročně."


Ing. Svatopluk Hřebačka, technolog vinařství
Svatopluk Hřebačka starší
Tomáš Hřebačka

Vína od nás

V poslední letech jsme se zaměřovali výhradně na vína uznaná jako „Moravské zemské víno“. Hlavním důvodem pro nás byl zejména menší objem jednotlivých šarží vín společně s vysokou finanční zátěží pro ověřování každé šarže vína. V roce 2015 jsme už nechali u vín s větším objemem zatřídit čtyři odrůdy, a to Chardonnay (PS), Pálava (PS), Rulandské modré (VzH) a Rulandské šedé (VzH). V tomto trendu chceme pokračovat i nadále.

 

Co Vám přináší tento web

Tento web vám má přinášet informace o našem víně i o víně obecně. Budeme se snažit vám zde nabídnout informace a příběhy o neskutečně krásném světě vína. Nabídneme kapku vzdělání ve víně a samozřejmě Vám zde chceme zjednodušit cestu, jak ochutnat naše vína, ať už si je kupujete pro vlastní potřebu nebo za účelem prodeje ve vinotéce nebo gastronomickém zařízení. Chceme tento web udržovat aktuální tak, abyste si našli důvod se k nám vracet a prožívat s námi naše příběhy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přihlašte se k odběru newsletteru