Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

 

Vůně vína

Čich byl historicky spolu s pamětí pro člověka rozhodujícím smyslem — kdo si zapamatoval, která jídla mu chutnala a který nápoj prospíval zdraví, ten se mohl vyvarovat nevolnosti nebo nemoci. Je dokázáno, že existuje více než 1000 vůní. Stovky jich je člověk schopen správně identifikovat, pojmenovat a zapamatovat si je ve správném spojení. Odborný posuzovatel (degustátor) hodnotí intenzitu, čistotu, jakost a harmonii. Po zakroužení sklenicí nasaje do nosu primární aroma. Po druhém zakroužení vnoří nos do sklenice a zhluboka se nadechne. Proces je nutno opakovat ne dříve než po dvou minutách. Nervová zakončení na nás působí jako malé plamínky svíčky, které nás mohou chvíli ovlivňovat. Při konzumaci jídla nebo vína na nás aroma, které nadechneme ze vzduchu, působí a ovlivňuje ještě také ve vnímání chuti (v ústech se nám propojí s chutí - nejde o chuť, ale jsme ovlivněni zpětnou vůní).

 

Jaké vůně můžeme najít ve víně

 

Květinové aroma: nachází se v mladých bílých ví-nech. Například Ryzlink má v mládí vůně broskvových květů a kvetoucí lípy. Heřmánek, akát a květy letní louky jsou zase charakteristické pro burgundská bílá vína. V zahraničních Sauvignonech je cítit květ hluchavky a v tuzemských voní kvetoucí bez. Fialky s orchidejemi najdeme ve vzácných vínech z Bordeaux.

 

Kořeněné aroma: anýz, zázvor, lékořice, vavřín, pepř, levandule jsou vůně charakteristické pro velká červená vína a zralé Chardonnay a Veltlínské zelené.

 

Kvasné aroma: kvasnice, těsto, máslo, jogurt, kyselé mléko nebo kyselý drops vyprchá často po několika měsících. Příjemně se projevuje u mladých bílých vín.

 

Dřevěné aroma: dřevo, vanilka jsou typické vůně pro vína zrající v dubových sudech (barrique). Další vůně projevující se hlavně u červených a velkých vín jsou cedr, tužka, cigaretová krabička, santalové dřevo.

 

Ovocné aroma: přirozeně ovocitá vína nám v nose připomínají maliny, jahody, ostružiny, rybíz, angrešt, švestky, mango, limety, grep, banán, hrušku apod. Ve většině mladých bílých vín je citrusová vůně - Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, muškáty, tramíny. U Sauvignonů je typický angrešt a broskev. U velkých Chardonnay, zejména z Chablis, cítíme meruňku, broskev, mandle, sušené ovoce.

 

Rostlinné aroma: tráva, břečtan, seno, chřest, feferony, máta peprná, kapradí, zelí, cibule, křen. Příliš travnatá, chlorofylová vůně je známkou nedozrálých hroznů, které byly prostoupeny třapinami. Také vůně česneku, zelí a cibule by ve vínech ne-měla převládat. Chřest voní někdy v Sauvignonech blanc a feferonka v mladých červených Bordeaux.

 

Pražené aroma připomínající červená vína vyzrávající v dřevěných sudech. Vyskytuje se někdy u burgundských odrůd a u Chardonnay z Champagne. Jsou to vůně topinky, toastu, kávy, tabáku, čokolády či pazourku.

 

Vonné aroma: pryskyřice, terpentýn, petrolej, vosk, dehet, vanilka jsou vůně, které vznikají zráním v soudcích. Medové vůně jsou vlastní pro drahá sladká vína typu Eiswein — ledová vína a slámová vína aj. Jsou to vůně typické pro vína napadená plísní Botrytis cinerea a k nim se často přidá petrolejové aroma typické pro německé a alsaské ryzlinky.

 

Živočišné aroma: kožešina, kůže, pižmo, zvěřina, maso, mokrý pes. Kočičí moč je charakteristická vůně pro nevyzrálý Sauvignon blanc, vůně masa, kůže a zvěřiny mají zejména zralá červená vína.

 

Ořechové aroma: lískové nebo vlašské ořechy, mandle aj.

 

Minerální aroma: pazourek, technický benzín, petrolej.

 

Chemické aroma: jsou to syntetické vůně, které nesmějí převládat a vyčnívat — aceton, alkohol, síra, chlór, ředidlo, jód aj.


Přihlašte se k odběru newsletteru